Yahoo Satiliyor

Yahoo Alıcılarından Teklif İstedi.

By on Mart 30, 2016

İhtişamlı günlerini unutan Yahoo satılmaya hazırlanıyor. Marissa Mayer’ın büyük çabalarına rağmen Yahoo ayakta durmak için yeterli güç bulamadı.

Yahoo hala daha çok para ediyor ancak bunun büyük bir çoğunluğu sahip olduğu Çin’in çok başarılı, dev e-ticaret firması Alibaba hisseleri sayesinde. Wall Street Journal‘ın haberine göre teknoloji devi kendisini açık arttırmaya sundu. Potansiyel kullanıcılara mektuplar gönderildi ve ilk fiyatların 11 Nisan tarihine kadar bildirilmesi istendi. Bu fiyatlandırmaya aralarında Yahoo Japan, Tumblr ve Flickr gibi internet servislerini de kapsayan bütün işletmeler dahil olacak. Şirketin potansiyel alıcılarının kim olduğu henüz bilinmiyor. Yani bu mektup nerelere gitti tam bir muamma. Ancak mektubun gittiği şirketler tahmin edilemez değil. Büyük bir ihtimalle AT&T, Verizon, Comcast gibi firmalar bunlardan birkaçı.

Recode’a göre ise Microsoft da gizli bir teklifte bulunacak isimler arasında yer alıyor. Aslında Microsoft’un böyle bir teklif yapması son derece normal çünkü Google’ın karşısında ne kadar eski olsa bile Yahoo Search hala Bing‘den iyi durumda. Ayrıca New York merkezli aktivist yatırımcı Starboard Value LP’nin de şirketi satın alıp yönetim kurulunu tamamen temizleyerek 9 yeni yönetici atayacağı planları da söylentiler arasında. Şirketin problemleri Marissa Mayer‘ın CEO ve Başkan olduğu Temmuz 2012 tarihinden çok daha eskilere dayanıyor. Firmanın çekirdeğinde News, Mail ve Search servilerine reklam yerleştirme yer alıyordu. Mobil olarak ise alternatifleri Google ve Microsoft kadar başarılı olamadı.

Bizi Takip Edin Instagram