toshiba

Toshiba, Tüketici Bilgisayarı Sektöründen Çıkıyor.

By on Mart 30, 2016

Geliştirdiği ürünleri ile teknoloji dünyasının iddialı firmalarından biri olan Toshiba, tüketici bilgisayarları sektöründen çıkma kararı aldı…

Bu zamana kadar oldukça başarılı ürünler satışa sunan Toshiba, bir süredir bilgisayar sektöründen çıkacağı iddiası ile gündeme geliyordu. Nitekim bahsi geçen söylentiler gerçeğe dönüştü. Zira resmi olarak yapılan açıklamaya göre bugün itibariyle firma, tüketici dizüstü bilgisayarları sektöründen geri çekilme kararı almış bulunmakta. Daha çok iş dünyasına odaklanacağını belirten şirket, özellikle Avrupa ve ABD bölgelerinde profesyonel kullanıma hitap etmeye devam edeceğini söyledi.

Resmi olarak yapılan açıklamada, Japonya pazarı için herhangi bir değişikliğin olmayacağı belirtildi. Yani Toshiba, bahsi geçen kararı sadece Avrupa ve ABD bölgelerinde uygulayacak. Bunun dışında Japonya’daki tüketici dizüstü bilgisayar satışı kaldığı yerden devam edecek. Şirketin sektör içerisindeki rolünü oldukça fazla zorlayacağı tahmin edilen bu kararın olumlu yönde mi bir seyir elde edeceği ise epey merak ediliyor. Zira sadece iş dünyasına hitap eden ürünler geliştirmek ve satışa sunmak zor bir iş olarak görülüyor. En çok da bu ürünlerin ne denli büyük çapta bir kullanıcı kitlesine ulaşacağı merak edilmekte.

Aslına bakılırsa Toshiba’nın almış olduğu karar, geçtiğimiz yıl belirlenmişti. Yani profesyonel bir plan hazırladığını söyleyebileceğimiz şirketin emin adımlarla hareket ettiği gözlemleniyor. Tabi verilmiş olan bu kararların olumlu mu yoksa olumsuz mu sonuçlanacağı şimdilik belli değil.

Tabii ki satın alınan Toshiba bilgisayarların garanti ve teknik servis hizmetleri firma tarafından verilmeye devam edecek.

Bizi Takip Edin Instagram