opera 1 1

Opera, Tam 1.2 Milyar Dolarlık Teklif…

By on Şubat 11, 2016

Son zamanlarda düşüşe geçmesi ile gündeme gelen Opera, Çin merkezli bir şirketten aldığı teklif ile şimdilerde haber konusu olmuş bulunmakta…

Bir zamanların en popüler internet tarayıcılarından biri tanesi olan ancak geçen zaman içerisinde ne yazık ki arka plana atılmış olan Opera, şimdilerde düşüşe geçmiş bir marka olarak görülmekte. Her ne kadar gelişim potansiyeline sahip bir tarayıcı olsa da yönetimin seyreden düşüşü satış ile kapatmayı düşünmesi, ne yazık ki tarayıcının hayranlarını üzmüş durumda. Her ne kadar satış sonrasında şirketin daha iyi günler görmesi beklense de tarayıcının gireceği yol ve bu yol sonrasında alacağı şekil açıkçası merak uyandırmıyor değil. Nitekim satış seçeneğini masaya yatıran yönetim, gelen bilgilere bakacak olursak yakında marka ile yollarını ayırabilir.

Ortaya çıkan bilgilere göre Opera, Çin’de faaliyet gösteren mobil firma Kunlun ve güvenlik şirketi Qihoo ikilisi tarafından ortaklaşa bir teklif almış durumda. Satış konusunda hali hazırda zaten işlemlere olumlu bakan yönetim, toplamda tam 1.2 milyar dolar değerinde bir satış teklifi ile karşılaştı. Platformun daha iyi günler görmesi ve daha fazla gelişim kaydetmesi için kimileri için gerekli görülen bu satışın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ise elbette bilinmiyor. Zira konuyla ilgili yönetim her ne kadar olumlu düşüncelere sahip olsa da satış için hissedarların ortaklaşa karar vermesi gerekmekte. Nitekim kararın uygulanması için az da olsa yönetimin baskı yaptığı ortaya atılan iddialar arasında yer almakta.

Şu anda satış işlemleri için görüşmelerin sürdüğü bildiriliyor. Her ne kadar kesin bir karar ortada olmasa da Opera’nın düşüşü hesaba katılacak olursak satışın gerçekleşme olasılığının yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Elbette kesin bilgi için resmi açıklamayı beklemeliyiz.

 

Bizi Takip Edin Instagram